Sprzęt Medyczny

Poznaj ceny sprzętu medycznego oraz ofertę,
Pulsoksymetr Nowa rola w badaniach POChP

Pulsoksymetr Nowa rola w badaniach POChP
Przewlekła obturacyjna choroba płuc (POChP) jest postacią choroby płuc i polega na zmniejszonym napływie powietrza do płuc z powodu degradacji tkanki płucnej i dysfunkcji drobnych dróg oddechowych. Jeśli nie jest leczone, choroba stale się pogarsza. Skutki tej choroby to duszność i kaszel.

Główny problem
Główną przyczyną tej choroby jest palenie tytoniu i osoby cierpiące na palenie lub palenie w przeszłości. Innymi przyczynami mogą być wysokie poziomy zanieczyszczenia powietrza i opary chemiczne, które mogą również silnie podrażniać i uszkadzać płuca. Długotrwały okres nadużywania tych czynników drażniących może powodować rozwój POChP.

Choroba i okropny stan uszu powodują blokadę przez rozwój śluzu lub phlem. Jedyną prawdziwą pomocą, jaką może otrzymać POChP, jest rzucenie palenia lub ochrona przed czynnikami drażniącymi, na które są narażeni.

Badanie układu oddechowego
Aby określić poziom uszkodzeń, przeprowadza się ważny test. Test spirometryczny wymaga od pacjenta możliwie największego wydechu do małego urządzenia, które może mierzyć pojemność płuc. Jest bezpieczniejszy niż inne rozwiązania i nie wymaga badań krwi ani promieniowania. Istnieje inny test rentgenowski, który może łatwo wskazać bieżące problemy lub problemy, które mogą wystąpić. Uważa się, że jak we wszystkich przypadkach badań rentgenowskich istnieje obawa, że ​​nadmierne używanie przez dłuższy czas może być niezdrowe dla pacjenta. Istnieje inny test, który zyskuje na popularności do testowania chorób układu oddechowego. Pulsoksymetr jest nieinwazyjny i może łatwo sprawdzić nasycenie tlenem i inne oznaki życiowe pacjenta. Ta technologia została niedawno zmodernizowana i stała się znacznie potężniejsza niż jej poprzedniczka z lat 70-tych, kiedy stała się dostępna.

POChP może szybko się pogarszać, a pulsoksymetr może być bardzo korzystny w monitorowaniu w mniejszych domach. W przypadku stabilnych pacjentów i jako część ogólnego procesu testowania, pulsoksymetr uzupełnia inne testy, które tradycyjnie testowano pod kątem chorób układu oddechowego i COP. Oprócz wersji domowej, urządzenie do pulsoksymetrii znajduje się w większości klinik i szpitali, aby skutecznie odczytywać parametry życiowe pacjentów. Spirometria zawsze będzie głównym badaniem podstawowym w POChP, ale pulsoksymetria może dać szybkie krótkoterminowe odczyty POChP.

Inne problemy zdrowotne
Oprócz dobrych testów jest ważnym czynnikiem masy ciała u pacjentów z POChP. Wraz z początkiem zaawansowanej choroby organizm słabnie, a mięśnie tracą siłę i napięcie. Niedożywienie powszechne i chore może być bardziej zagrożone z powodu braku pożywienia niż z samej POChP. Dlatego chociaż testy takie jak pulsoksymetr są pomocne, należy bardzo uważać, aby mieć odpowiednią dietę, aby przeciwdziałać skutkom niedożywienia.
Czytaj więcej »

Sprzęt Medyczny

Niskie ceny sprzętu medycznego z Euro Medical. Zapraszamy do kontaktu.

http://www.medyczny-sprzet.com.pl/ultrasonografy-usg

http://www.medyczny-sprzet.com.pl/wozki-do-przewozenia-chorych

http://www.medyczny-sprzet.com.pl/wozki-inwalidzkie

http://www.medyczny-sprzet.com.pl/wozki-medyczne-anestezjologiczny-i-reanimacyjny

http://www.medyczny-sprzet.com.pl/zestaw-prob-wysilkowych

http://www.medyczny-sprzet.com.pl/kabina-audiometryczna-ciszy

http://www.medyczny-sprzet.com.pl/fotel-do-chemioterapi-i-hematologii

http://www.medyczny-sprzet.com.pl/stojak-na-kroplowke

http://www.medyczny-sprzet.com.pl/asystory-medyczne

http://www.medyczny-sprzet.com.pl/fotele-do-pobierania-krwi

http://www.medyczny-sprzet.com.pl/kozetka-lekarska

http://www.medyczny-sprzet.com.pl/stol-do-badan-niemowlat

http://www.medyczny-sprzet.com.pl/stol-zabiegowy

http://www.medyczny-sprzet.com.pl/wozki-medyczne

http://www.medyczny-sprzet.com.pl/szafy-lekarskie

http://www.medyczny-sprzet.com.pl/parawany-medyczne

http://www.medyczny-sprzet.com.pl/fotel-okulistyczno-laryngologiczny

http://www.medyczny-sprzet.com.pl/wozki-transportowo-kapielowe

http://www.medyczny-sprzet.com.pl/czujniki-spo2-saturacji

http://www.medyczny-sprzet.com.pl/wozki-do-przewozenia-zwlok

http://www.medyczny-sprzet.com.pl/fotele-kosmetyczne 

Czytaj więcej »

| Kardiomonitor  | Aparat ekg  |  Wózek reanimacyjny  | Wózek anestezjologiczny | Wózek do przewożenia chorych | Łóżka szpitalne  | Szafeczki przyłóżkowe | Spirometry |   | Holtery   |  Pompy infuzyjne   |   Aparaty ktg     |  Fotele ginekologiczne    |  Pulsoksymetry    | Ssaki medyczne    | Koncentrator tlenu    | Wózki zabiegowe    |
.